Amphenol Aerospace Operations D38999/26FF11JD-LC
D38999/26FF11JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF11JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FF11JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FF11JD-LC
QUANTITY
D38999/26FF11JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF11JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF11JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF11JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FF11JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FF11JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FF11JD-LC
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 28POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 778K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 275 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FRONT PROTECTION COVER datasheet.pdf
D4N-4122-NPT datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf