TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FF32AB
D38999/26FF32AB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FF32AB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FF32AB.pdf
Availability of D38999/26FF32AB
QUANTITY
D38999/26FF32AB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FF32AB
Internal Part NumberEIS-D38999/26FF32AB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
SeriesMilitary, MIL-DTL-38999 Series III, DTS
PackagingBulk
Connector TypePlug for Male Contacts
Number of Positions32
Shell Size - Insert19-32
Shell Size, MILF
Contact TypeCrimp
Contact Size20
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationB
Shell Material, FinishAluminum, Nickel Plated
Ingress ProtectionEnvironment Resistant
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FF32AB
Related LinksD38999/, D38999/26FF32AB Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FF32AB Details Description
Related parts for D38999/26FF32AB
RES ARRAY 13 RES 100 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
C/A 50/125 12FIB PLE MPO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 5W DO201 datasheet.pdf