Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG11JN-LC
D38999/26FG11JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG11JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG11JN-LC.pdf
Availability of D38999/26FG11JN-LC
QUANTITY
D38999/26FG11JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG11JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG11JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG11JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG11JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG11JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG11JN-LC
IC MCU 8BIT 12KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 100MA 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 WW datasheet.pdf
OSC XO 64.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V P2H 0603 datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FUSE 1250A 1000V 3KN/110 AR datasheet.pdf