TE Connectivity Deutsch Connectors D38999/26FG16BD
D38999/26FG16BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG16BD
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG16BD.pdf
Availability of D38999/26FG16BD
QUANTITY
D38999/26FG16BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG16BD
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG16BD
PackagingBulk
Connector TypePlug for Female Contacts
Shell Size, MILG
Contact TypeCrimp
Contact Size16
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Fastening TypeThreaded
OrientationD
FeaturesShielded
NoteContacts Not Provided
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG16BD
Related LinksD38999/, D38999/26FG16BD Datasheet, TE Connectivity Deutsch Connectors Distributor
D38999/26FG16BD Details Description
Related parts for D38999/26FG16BD
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 18A 3.3 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf