Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG35JA-LC
D38999/26FG35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG35JA-LC
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG35JA-LC.pdf
Availability of D38999/26FG35JA-LC
QUANTITY
D38999/26FG35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG35JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG35JA-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG35JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG35JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG35JA-LC
FIXED IND 33UH 76MA 4.7 OHM TH datasheet.pdf
IC ASYNCH BINARY COUNTER 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 80VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.16K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SLDV-THR 5.08/46/180F 1.5 BK datasheet.pdf
SL-SMT5.00/11/180 3.2SN BK datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 6A 125V datasheet.pdf