Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG39HN-LC
D38999/26FG39HN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG39HN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FG39HN-LC.pdf
Availability of D38999/26FG39HN-LC
QUANTITY
D38999/26FG39HN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG39HN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG39HN-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG39HN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG39HN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG39HN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG39HN-LC
RES SMD 649 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 6.3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 6POS datasheet.pdf
CONN HEADER 27POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN,PIN,RT ANGLE,SLDR,FLATPAQ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 193 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf