Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG39JE-LC
D38999/26FG39JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG39JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26FG39JE-LC.pdf
Availability of D38999/26FG39JE-LC
QUANTITY
D38999/26FG39JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG39JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG39JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG39JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG39JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG39JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG39JE-LC
IC MPU MPC8XX 80MHZ 357BGA datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 26.7KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
GUARD ASSY - 18 AWG TO 26 AWG datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf