Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG41JA-LC
D38999/26FG41JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG41JA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG41JA-LC.pdf
Availability of D38999/26FG41JA-LC
QUANTITY
D38999/26FG41JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG41JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG41JA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG41JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG41JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG41JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG41JA-LC
JUMPER-H1506TR/A2015R/X 5" datasheet.pdf
PC BOARD IBM PC,XT PERIPH BUSES datasheet.pdf
IC MPU SUPERVSR RESET CIRC SOT23 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR 8SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Socket 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 960MA 160 MOHM datasheet.pdf