Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG41JD-LC
D38999/26FG41JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG41JD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG41JD-LC.pdf
Availability of D38999/26FG41JD-LC
QUANTITY
D38999/26FG41JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG41JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG41JD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG41JD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG41JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG41JD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG41JD-LC
CBL RIBN 44COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS IDC 18AWG .156 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 3KV 200MA DO15 datasheet.pdf
CUT-OFF PLUNGER ASSY datasheet.pdf
FIBER OPTIC TRANSCEIVER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf