Amphenol Aerospace Operations D38999/26FG41JE-LC
D38999/26FG41JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FG41JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FG41JE-LC.pdf
Availability of D38999/26FG41JE-LC
QUANTITY
D38999/26FG41JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FG41JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FG41JE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FG41JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FG41JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FG41JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FG41JE-LC
LED BAYONET MULTI T3-1/4 24V WHT datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
IC MIXER 1.7-2.2GHZ DWN 36TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 2.8NH 190MA 400 MOHM datasheet.pdf
CONN SCKT 39POS 2.5MM WATERPROOF datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 1.27MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 5W DO214AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf