Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH21SD-LC
D38999/26FH21SD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH21SD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FH21SD-LC.pdf
Availability of D38999/26FH21SD-LC
QUANTITY
D38999/26FH21SD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH21SD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH21SD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH21SD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH21SD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH21SD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH21SD-LC
IC VOICE REC/PLAY 16SEC 16-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.75A TO220-3 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH DL 3-ST 48TSSOP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET datasheet.pdf
SLEEVE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 400VDC AXIAL datasheet.pdf