Amphenol Aerospace Operations D38999/26FH53HD-LC
D38999/26FH53HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FH53HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FH53HD-LC.pdf
Availability of D38999/26FH53HD-LC
QUANTITY
D38999/26FH53HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FH53HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FH53HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FH53HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FH53HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FH53HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26FH53HD-LC
IC REG LDO 10V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle/Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 160MA 20.74 OHM datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 9POS TIN datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED COB CXA1304 3000K WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf