Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ24HE-LC
D38999/26FJ24HE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ24HE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FJ24HE-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ24HE-LC
QUANTITY
D38999/26FJ24HE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ24HE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ24HE-LC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ24HE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ24HE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ24HE-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ24HE-LC
CONN TERM CLAMP 10X3 RAIL 4-15 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V Y5P RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 400MA 750 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 0.27 OHM datasheet.pdf