Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ61JN-LC
D38999/26FJ61JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ61JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26FJ61JN-LC.pdf
Availability of D38999/26FJ61JN-LC
QUANTITY
D38999/26FJ61JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ61JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ61JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ61JN-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26FJ61JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ61JN-LC Details Description
Related parts for D38999/26FJ61JN-LC
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN RECEPT 68POS W/O POSTS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 82POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER ACH SIDE 3POS 1.2MM datasheet.pdf
RES 57.6 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 18PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 10POS PCB datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 120POS DR LOW datasheet.pdf