Amphenol Aerospace Operations D38999/26FJ61PN-U
D38999/26FJ61PN-U picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26FJ61PN-U
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26FJ61PN-U.pdf
Availability of D38999/26FJ61PN-U
QUANTITY
D38999/26FJ61PN-U Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26FJ61PN-U
Internal Part NumberEIS-D38999/26FJ61PN-U
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26FJ61PN-U
Related LinksD38999/2, D38999/26FJ61PN-U Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26FJ61PN-U Details Description
Related parts for D38999/26FJ61PN-U
CONN EDGECARD 100POS .125 SQ WW datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 5.76MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 20POS 5A datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 2POS datasheet.pdf
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 79MA 22 OHM TH datasheet.pdf