Amphenol Aerospace Operations D38999/26JA98AA
D38999/26JA98AA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JA98AA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JA98AA.pdf
Availability of D38999/26JA98AA
QUANTITY
D38999/26JA98AA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JA98AA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JA98AA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JA98AA
Related LinksD38999/, D38999/26JA98AA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JA98AA Details Description
Related parts for D38999/26JA98AA
DRAWER KEYBRD 18X19X2.7" BLK datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100 STR TIN datasheet.pdf
CAP MICA 9PF 0.5PF 100V 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT PAR 125MSPS 32QFN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 40POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH CMOS 8SOIC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 13PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
IC EEPROM 1MBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf