Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD15HE
D38999/26JD15HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD15HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD15HE.pdf
Availability of D38999/26JD15HE
QUANTITY
D38999/26JD15HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD15HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD15HE
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD15HE
Related LinksD38999/, D38999/26JD15HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD15HE Details Description
Related parts for D38999/26JD15HE
IC NVSRAM 4MBIT 150NS 34PCM datasheet.pdf
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 19POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 12KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 14POS 5A datasheet.pdf
IMPACT BP 6X10 GL SN/PB datasheet.pdf
RES 147K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf