Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD15HE
D38999/26JD15HE picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD15HE
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JD15HE.pdf
Availability of D38999/26JD15HE
QUANTITY
D38999/26JD15HE Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD15HE
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD15HE
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD15HE
Related LinksD38999/, D38999/26JD15HE Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD15HE Details Description
Related parts for D38999/26JD15HE
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 8POS 28-26 AWG datasheet.pdf
SWITCH PIVOT LEVR W/ROLLER datasheet.pdf
TRANSFORMER POWER ICL8001G PCB datasheet.pdf
PLUG DC MOLDED 18AWG RA 2.1MM 2' datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.7A 226 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf