Amphenol Aerospace Operations D38999/26JD19BD
D38999/26JD19BD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JD19BD
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JD19BD.pdf
Availability of D38999/26JD19BD
QUANTITY
D38999/26JD19BD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JD19BD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JD19BD
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JD19BD
Related LinksD38999/, D38999/26JD19BD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JD19BD Details Description
Related parts for D38999/26JD19BD
HDI RECP ASSY 4 ROW 660 POS datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 16DFN datasheet.pdf
SENS FIBER HI FLEX SELF-FOCUS datasheet.pdf
POT 4.7K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 20W datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf