Vishay/BCcomponents MRS16000C9091FC100
MRS16000C9091FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MRS16000C9091FC100
Brief Description
RES 9.09K OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet Download
MRS16000C9091FC100.pdf
Availability of MRS16000C9091FC100
QUANTITY
MRS16000C9091FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MRS16000C9091FC100
Internal Part NumberEIS-MRS16000C9091FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMRS16
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.4W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)