Amphenol Aerospace Operations D38999/26JE26HA-LC
D38999/26JE26HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JE26HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS
Datasheet Download
D38999/26JE26HA-LC.pdf
Availability of D38999/26JE26HA-LC
QUANTITY
D38999/26JE26HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JE26HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JE26HA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JE26HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JE26HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JE26HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JE26HA-LC
CONN FEMALE REAR PNL MT 3POS .5M datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 830MA 990 MOHM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.3A 30V datasheet.pdf
TIMER SOLID STATE 5MIN DIN MNT datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER HEX 1X2 56HWQFN datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGE .100 19POS HL LOW P datasheet.pdf
FERRITE BEAD 600 OHMS 25% 0402 datasheet.pdf
FLAG RCPT .250 SRS datasheet.pdf
CAP 12000 UF 20% 16 V datasheet.pdf