Amphenol Aerospace Operations D38999/26JE99PE-LC
D38999/26JE99PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JE99PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JE99PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JE99PE-LC
QUANTITY
D38999/26JE99PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JE99PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JE99PE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JE99PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JE99PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JE99PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JE99PE-LC
CONN HEADER 6POS STR W/CLIP GOLD datasheet.pdf
SENSOR TEMP RATIOMETRIC SC70-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 26POS SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 40V SNAP datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC632LP5E datasheet.pdf
PUNCH UNIT RD 1.000 BB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf