Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11AD
D38999/26JG11AD picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11AD
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG11AD.pdf
Availability of D38999/26JG11AD
QUANTITY
D38999/26JG11AD Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11AD
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11AD
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11AD
Related LinksD38999/, D38999/26JG11AD Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11AD Details Description
Related parts for D38999/26JG11AD
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 31.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FACEPLATE SINGLE GANG WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.03UF RADIAL datasheet.pdf
Isolated, Low VOUT to 70A, Half-Brick DC/DC Converters datasheet.pdf