Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG11JB-LC
D38999/26JG11JB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG11JB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JG11JB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG11JB-LC
QUANTITY
D38999/26JG11JB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG11JB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG11JB-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG11JB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG11JB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG11JB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG11JB-LC
ACCELEROMETER 1.5V LOW FREQ RESP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 360MHZ 8MSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 17.1VWM 27.7VC SMB datasheet.pdf
ENCLOSURE ASSY 3U DEKTOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 1KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 86MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 6C BRAID 300V datasheet.pdf