Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16PB-LC
D38999/26JG16PB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16PB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG16PB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG16PB-LC
QUANTITY
D38999/26JG16PB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16PB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16PB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16PB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG16PB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16PB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG16PB-LC
CAP CER 1500PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG WHT SHLD 500' datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 1.5KOHM 0.01% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MA-2(AC ONLY),1NC+1NO,6M CABLE datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 25PPM 5X7MM datasheet.pdf
868MHZ SX1233 EVALUATION KIT datasheet.pdf