Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG16SB
D38999/26JG16SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG16SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN PLUG 16POS STRGHT W/SKT
Datasheet Download
D38999/26JG16SB.pdf
Availability of D38999/26JG16SB
QUANTITY
D38999/26JG16SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG16SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG16SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG16SB
Related LinksD38999/, D38999/26JG16SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG16SB Details Description
Related parts for D38999/26JG16SB
IC REG BUCK 2.5V 0.6A 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.33KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
RES 68K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
3' USB A TO MINI-B CABLE M/M datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf