Amphenol Aerospace Operations D38999/26JG41HB-LC
D38999/26JG41HB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JG41HB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JG41HB-LC.pdf
Availability of D38999/26JG41HB-LC
QUANTITY
D38999/26JG41HB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JG41HB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JG41HB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JG41HB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JG41HB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JG41HB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JG41HB-LC
IC MCU HI SPEED 25MHZ 40-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1CH 500KSPS 6-LLP datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
TXRX OPT SFF 2 GB/S 1310NM datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 32A 24V datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
IC MCU DUAL-CORE 16BIT 28-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 12.3VC SMA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf