Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH21PB
D38999/26JH21PB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH21PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH21PB.pdf
Availability of D38999/26JH21PB
QUANTITY
D38999/26JH21PB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH21PB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH21PB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH21PB
Related LinksD38999/, D38999/26JH21PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH21PB Details Description
Related parts for D38999/26JH21PB
CONN TERM BLOCK 7POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SW VIDEO LOW POWER 16-QSOP datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
FERRITE CORE E 295NH N27 datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 128TAPS 20QFN datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 10A 125V datasheet.pdf