Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH21PC-LC
D38999/26JH21PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH21PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH21PC-LC.pdf
Availability of D38999/26JH21PC-LC
QUANTITY
D38999/26JH21PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH21PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH21PC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH21PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH21PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH21PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH21PC-LC
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC 8-BIT SHIFT REGISTER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC DAC 10BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER BP 240POS 16COL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 120 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
6800UF 16V 22X40MM 105C 5000H datasheet.pdf