Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH21PC-LC
D38999/26JH21PC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH21PC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH21PC-LC.pdf
Availability of D38999/26JH21PC-LC
QUANTITY
D38999/26JH21PC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH21PC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH21PC-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH21PC-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH21PC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH21PC-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH21PC-LC
OPTOISO 5KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 25A DIN RAIL datasheet.pdf
TRANS NPN 750V 12A ISOWATT218FX datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V datasheet.pdf
NUT 1/4-28 SS PASS 312 062 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf