Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH21SA-LC
D38999/26JH21SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH21SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JH21SA-LC.pdf
Availability of D38999/26JH21SA-LC
QUANTITY
D38999/26JH21SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH21SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH21SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH21SA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH21SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH21SA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH21SA-LC
SIDAC SYM 3CHP 150V 400A TO-220 datasheet.pdf
CABLE RJ11 M/M 8' RETRACTABLE datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 10PS RT ANG T/H 5V datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN TAB HSG .187 8POS NATRL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 3.15A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf