Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH53HC
D38999/26JH53HC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH53HC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH53HC.pdf
Availability of D38999/26JH53HC
QUANTITY
D38999/26JH53HC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH53HC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH53HC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH53HC
Related LinksD38999/, D38999/26JH53HC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH53HC Details Description
Related parts for D38999/26JH53HC
IDC CABLE - MSR26A/MC26F/MSR26A datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
RES 6.8 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
350 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf