Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH53PA-LC
D38999/26JH53PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH53PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH53PA-LC.pdf
Availability of D38999/26JH53PA-LC
QUANTITY
D38999/26JH53PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH53PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH53PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH53PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH53PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH53PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH53PA-LC
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 2220 datasheet.pdf
CONN SKT .062 14-18AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 1.1A 8MSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
HAN D M CRIMP CONTACT AWG 18 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL OP/DRAIN SOT363 datasheet.pdf
DGTL ISO 600V GEN PURP datasheet.pdf