Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH55HA-LC
D38999/26JH55HA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH55HA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JH55HA-LC.pdf
Availability of D38999/26JH55HA-LC
QUANTITY
D38999/26JH55HA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH55HA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH55HA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH55HA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH55HA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH55HA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH55HA-LC
CONN EDGE DUAL 1MM EXTEND 80 POS datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.3A 12V datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 12PS FREE HANG datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 176BGA datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 8pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10UQFN datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf