Amphenol Aerospace Operations D38999/26JH55SA-LC
D38999/26JH55SA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JH55SA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JH55SA-LC.pdf
Availability of D38999/26JH55SA-LC
QUANTITY
D38999/26JH55SA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JH55SA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JH55SA-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JH55SA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JH55SA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JH55SA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JH55SA-LC
CONN RCPT .100" 4POS GOLD PCB datasheet.pdf
CBL RIBN 18COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 32TQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS DUAL .100 R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 8.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 270W ACC-6L datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT PIN datasheet.pdf