Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ19AC
D38999/26JJ19AC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ19AC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ19AC.pdf
Availability of D38999/26JJ19AC
QUANTITY
D38999/26JJ19AC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ19AC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ19AC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ19AC
Related LinksD38999/, D38999/26JJ19AC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ19AC Details Description
Related parts for D38999/26JJ19AC
RES 5.1 OHM 1/6W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 10MSOP datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRY SHLD 5000' datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
LSW,6A,24VDC,LED,SPDT,PF1/2,GM datasheet.pdf
DIODE MODULE 60V 120A D-67 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CONN ADAPTER 35P-35P F-M PNL MNT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ LVDS SMD datasheet.pdf