Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ19PE-LC
D38999/26JJ19PE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ19PE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ19PE-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ19PE-LC
QUANTITY
D38999/26JJ19PE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ19PE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ19PE-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ19PE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ19PE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ19PE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ19PE-LC
RES SMD 16K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.16W 2512 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSTHERMOHD5R 65C 1W BREAK datasheet.pdf