Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29JC
D38999/26JJ29JC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29JC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29JC.pdf
Availability of D38999/26JJ29JC
QUANTITY
D38999/26JJ29JC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29JC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29JC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29JC
Related LinksD38999/, D38999/26JJ29JC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29JC Details Description
Related parts for D38999/26JJ29JC
CONN EDGECARD 60POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 36PF 500V 1111 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 19POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 1MSPS MONO SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 7A TO252 datasheet.pdf