Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29JE-LC
D38999/26JJ29JE-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29JE-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29JE-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ29JE-LC
QUANTITY
D38999/26JJ29JE-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29JE-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29JE-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29JE-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ29JE-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29JE-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ29JE-LC
MOSFET N-CH 250V 40A TO-3P datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POWER STRIP SURGE PROTECT 6'C datasheet.pdf
UNPRINT MARKER LABEL 400 PIECE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.8V datasheet.pdf