Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ29SB-LC
D38999/26JJ29SB-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ29SB-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ29SB-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ29SB-LC
QUANTITY
D38999/26JJ29SB-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ29SB-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ29SB-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ29SB-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ29SB-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ29SB-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ29SB-LC
SENS PRESSURE 29 PSI MAX MPAK datasheet.pdf
IC POT DUAL ADDRESS 10K 16-SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
IC REMOTE KEYLESS ENTRY 20TSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf