Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ43PA-LC
D38999/26JJ43PA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ43PA-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ43PA-LC.pdf
Availability of D38999/26JJ43PA-LC
QUANTITY
D38999/26JJ43PA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ43PA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ43PA-LC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ43PA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26JJ43PA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ43PA-LC Details Description
Related parts for D38999/26JJ43PA-LC
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 13POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 10NS 176TQFP datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .050" datasheet.pdf
METRIC PIN TERM VINYL INSULATE 4 datasheet.pdf
CAP CER 2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
NUT,HEX,MACH SCREW datasheet.pdf
47UF 100V 8X11,5 datasheet.pdf