Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61HA
D38999/26JJ61HA picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61HA
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN
Datasheet Download
D38999/26JJ61HA.pdf
Availability of D38999/26JJ61HA
QUANTITY
D38999/26JJ61HA Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61HA
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61HA
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61HA
Related LinksD38999/, D38999/26JJ61HA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61HA Details Description
Related parts for D38999/26JJ61HA
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS R/A 5MM datasheet.pdf
CARD EDGE 36POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 600W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.50MM datasheet.pdf