Amphenol Aerospace Operations D38999/26JJ61SB
D38999/26JJ61SB picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26JJ61SB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT
Datasheet Download
D38999/26JJ61SB.pdf
Availability of D38999/26JJ61SB
QUANTITY
D38999/26JJ61SB Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26JJ61SB
Internal Part NumberEIS-D38999/26JJ61SB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26JJ61SB
Related LinksD38999/, D38999/26JJ61SB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26JJ61SB Details Description
Related parts for D38999/26JJ61SB
IC OSC SGL TIMER 2.1MHZ 8-SOIC datasheet.pdf
IDC CABLE- AKR44A/ AE50M / APK44 datasheet.pdf
PLCC 28 PIN EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR datasheet.pdf
TOOL PROCRIMP DIE MOD IV datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf