Amphenol Aerospace Operations D38999/26KE8SC-LC
D38999/26KE8SC-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KE8SC-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 8C 8#16 SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26KE8SC-LC.pdf
Availability of D38999/26KE8SC-LC
QUANTITY
D38999/26KE8SC-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KE8SC-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KE8SC-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KE8SC-LC
Related LinksD38999/2, D38999/26KE8SC-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KE8SC-LC Details Description
Related parts for D38999/26KE8SC-LC
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH TEMP 90C SPST 1A 28V TO-5 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TMP05 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
TAPE FABRIC 12.7MM CIRC 250/PK datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf