Amphenol Aerospace Operations D38999/26KG11HD-LC
D38999/26KG11HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26KG11HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 11C 11#12 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26KG11HD-LC.pdf
Availability of D38999/26KG11HD-LC
QUANTITY
D38999/26KG11HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26KG11HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26KG11HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26KG11HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26KG11HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26KG11HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26KG11HD-LC
PANEL FRONT 26.2X19X0.13" GREY datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CABLE CAT6A 8COND 23AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 620 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 36HWQFN datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.011UF RADIAL datasheet.pdf