Amphenol Aerospace Operations D38999/26LG35JA-LC
D38999/26LG35JA-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26LG35JA-LC
Brief Description
TV 79C 79#22D SKT PLUG
Datasheet Download
D38999/26LG35JA-LC.pdf
Availability of D38999/26LG35JA-LC
QUANTITY
D38999/26LG35JA-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26LG35JA-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26LG35JA-LC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26LG35JA-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26LG35JA-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26LG35JA-LC Details Description
Related parts for D38999/26LG35JA-LC
BATTERY PACK NICAD 12.0V 4400MAH datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS.100 SGL datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC AXIAL datasheet.pdf
MODULE DRMOS 40A 1000KHZ 40PQFN datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM GRN 565NM datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 3.3VOUT 66W datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 600W datasheet.pdf