Amphenol Aerospace Operations D38999/26MD19HD-LC
D38999/26MD19HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26MD19HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN
Datasheet Download
D38999/26MD19HD-LC.pdf
Availability of D38999/26MD19HD-LC
QUANTITY
D38999/26MD19HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26MD19HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26MD19HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26MD19HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26MD19HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26MD19HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26MD19HD-LC
RELAY SSR SPST-NO 60VDC 5A DIN datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220 datasheet.pdf
LABEL TT POLY WHT 4.00 X 4.00" datasheet.pdf
APPLICATOR CRIMP MOD TAPED TERM datasheet.pdf
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
REPLENISHMENT DECAL "0" ORG/BLK datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 15M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125" datasheet.pdf
381 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf