Amphenol Aerospace Operations D38999/26ME26HD-LC
D38999/26ME26HD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26ME26HD-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN
Datasheet Download
D38999/26ME26HD-LC.pdf
Availability of D38999/26ME26HD-LC
QUANTITY
D38999/26ME26HD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26ME26HD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/26ME26HD-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26ME26HD-LC
Related LinksD38999/26, D38999/26ME26HD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26ME26HD-LC Details Description
Related parts for D38999/26ME26HD-LC
HEAT SINK FOR PH50 SERIES DC-DC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOL datasheet.pdf
MBXL VERT RCPT 6P+24S+6P datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CABLE PULL LIMIT SW BLUE BODY datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.6V 4-USP datasheet.pdf