Epson EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0.pdf
Availability of EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
QUANTITY
EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
Internal Part NumberEIS-EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2102CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-5°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)45mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)30mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
Related LinksEG-2102CA 156, EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0 Datasheet, Epson Distributor
EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0 Details Description
Related parts for EG-2102CA 156.2500M-LHRAL0
RES 16 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 50MA SC70-5 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
DISPLAY LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf