Vishay/Sprague M39003/01-8330H
M39003/01-8330H picture photo
Mfg. Part Number
M39003/01-8330H
Brief Description
CAP TANT 0.033UF 10% 100V AXIAL
Datasheet Download
M39003/01-8330H.pdf
Availability of M39003/01-8330H
QUANTITY
M39003/01-8330H Order Process
Ship out your order
Specifications of M39003/01-8330H
Internal Part NumberEIS-M39003/01-8330H
PackagingBulk
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
TypeHermetically Sealed
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm)
Height - Seated (Max)-
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeA
FeaturesMilitary
Failure RateD (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M39003/01-8330H
Related LinksM39003/, M39003/01-8330H Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
M39003/01-8330H Details Description
Related parts for M39003/01-8330H
CONN TERM BLOCK DIN SGL WM BLACK datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 4K FLASH 40-DIP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 0603 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
IC FRONTEND MOD 802.11ABGN 24LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf